СУ „Отец Паисий“ спечли първия мач при 11-12 клас

/ ноември 13, 2018

Днес започват мачовете от футболния турнир на ученически игри 2018/2019 общински кръг Смолян. Първия мач изправи един срещу друг СУ „Отец Паисий“ гр. Смолян и СПГТС „Никола Й. Вапцаров“ гр. Смолян. Срещата започна точно в 10:00 часа

Още от самото начало на мача възпитаниците на СУ „Отец Паисий“ гр. Смолян показаха много по добра тактическа постройка и дисциплина. След няколко атаки в 10-та минута резултата бе открит в полза на Седмо училище с удар по земята. Малко по- късно резултата бе удвоен и в този момент момчетата на СПГТС „Никола Й. Вапцаров“ гр. Смолян рухнаха психически. До края на полувремето резутата набъбна до 5:0.

Второто полувреме бе копие на първото. С ранен гол момчетата на СУ „Отец Паисий“ гр. Смолян направиха резултата 6:0. Тогава дойде момента и за СПГТС „Никола Й. Вапцаров“ гр. Смолян. След няколко контраатаки следствие от грешки в защитата резутата бе намален на 6:1. В следващата атака момчетата на СПГТС „Никола Й. Вапцаров“ гр. Смолян можеха да вкарат и втори гол, но вратаря на Седмо бе добре позициониран и отрази удара. Това е и последната добра атака на СПГТС „Никола Й. Вапцаров“ гр. Смолян. До края на мача имаше само един отбор на терена и с резултат 10:1 момчетата от СУ „Отец Паисий“ гр. Смолян ще играят на полуфинал срещо победителя от срещата ЕГ „Иван Вазов“ гр. Смолян и ПГИ „Христо Ботев“ гр. Смолян.