След категорична победа, отбора ОУ „Проф. д-р Асен Златаров“ гр. Смолян е първия финалист при 5-7 клас

/ ноември 16, 2018

Отборите на ОУ „Проф. д-р Асен Златаров“ гр. Смолян и ОУ „Отец Паисий“ гр. Смолян изиграха първата полуфинална среща от футболния турнир част от ученически игри 2018/2019 общински кръг Смолян.

В първите минути на двубоя двата отбора се държаха равностойно на терена. До 15-та минута отборите не съумяха да организират опасни атака. След добра атака от ляво възпитаниците на ОУ „Проф. д-р Асен Златаров“ гр. Смолян откриха резултата 1:0. Минута по- късно резултата бе удвоен по идентичен начин 2:0. Този развой на събитията не се хареса на момчетата от Седмо училище и те успяха да намалят резултата в самия край на полувремето 2:1

Второто полувреме започна много сковано за ОУ „Отец Паисий“ гр. Смолян и те инкасираха ранен гол за 3:1. От този момент до края на мача всичко по- интересно се случваше пред вратата на Седмо училище. Възпитаниците на ОУ „Проф. д-р Асен Златаров“ гр. Смолян реализираха още два гола и така оформиха крайното 5:1 и си осигуриха мач за първото място. на 20 ноември отбора на ОУ „Отец Паисий“ гр. Смолян ще има възможност да спечели третото място.