ПМГ /11-12 клас/ и Първо /8-10 клас/ са шампиони при момчетата.

/ януари 25, 2018

Днес се изиграха първите финални мачове от баскетболните турнири, част от Ученически игри 17/18 Общински кръг Смолян. В двете срещи се изправиха възпитаниците на ПМГ „Васил Левски“ гр. Смолян и СУ „Св. Св. Кирил и Методий“ гр. Смолян.

Първия мач бе между момчетата 8-10 клас. Мачът започна много равностойно и може да се определи, като най- оспорвания до момента. Първата четвърт завърши при равен резултат 8:8. Оспорваната битка продължи и почивката дойде при 18:18. В началото на второто полувреме, момчетата на първо излязоха по- концентрирани и ограничиха грешките, което им подсигури разлика от 5 точки, която бе подържана до края на мача. Срещата завърши при резултат 45:31 в полза на СУ „Св. Св. Кирил и Методий“ гр. Смолян.

Във втория мач излязоха момчетата 11-12 клас. В този мач „Математиците“ показаха, че няма да загубят втори финал и го спечелиха с резултат 78:30.

След мачовете, отборите заели първите три места при момчета 8-10 и 11-12 клас, бяха наградени с купи предоставени от Община Смолян. Отборите при 8-10 клас бяха наградени от Теодора Щерева, гл. експерт към РУО на МОН. Момчетата 11-12 клас бяха наградени от Христо Богомилов – член на Управителния съвет на БАСУ.