Момичетата и момчетата 5-7 клас направиха истински празник турнирите по тенис на маса

/ декември 7, 2019

Днес се изиграха турнирите по тенис на маса част от Ученически игри 2019/2020 общински кръг Смолян. Мачовете се изиграха в залата по тенис на маса намираща се в спортна зала „Величко Чолаков“ гр. Смолян.

Състезанията започнаха в 10:30, като паралелно започнаха момичетата и момчетата. При момчетата първите мачове бяха полуфинал между отборите на ОУ „Стою Шишков“ с. Търън срещу СУ „Св.Св. Кирил и Методий“ гр. Смолян и ОУ „Св.Св. Кирил и Методий“ с. Смилян срещу ОУ „Иван Вазов“ гр. Смолян.

В първия полуфинал, момчетата от Търън поведоха с една победа, след обрат. Това даде самочувствия на целия отбор. В следващите две срещи момчетата на Първо училище се мобилизираха и успяха да стигнат до обрат при срещите за 2:1 в тяхна полза. Четвъртата среща средложи много емоции и след три сетова драма се стигна до 2:2, което доведе до изиграване на пета среща, която щеше да определи първия финалист. Третата ракета на отбора от Търън взе първия гейм, но във втория и третия атлета на Първо училище даде само 7 точки на своя опонент и така гарантира участие на отбора си във финалния сблъсък.

Втория полуфинал между отборите на ОУ „Св.Св. Кирил и Методий“ с. Смилян и ОУ „Иван Вазов“ гр. Смолян бе също така драматичен. В него първата среща бе спечелена от момчетата от Смилян, но възпитаниците на Шесто училище направиха обрат до 2:1. В четвъртата среща Ивайло Елев спечели безапелационно и така мача щеше да е решен от пета среща. В нея един срещу друг се изправиха Мариян Пашев (ОУ „Св.Св. Кирил и Методий“ с. Смилян) и Андриян Караасенов (ОУ „Иван Вазов“ гр. Смолян). Срещата бе доминирана от възпитаника на Шесто училище и така финала бе между Първо и Шесто училища.

Мачовете за трето и четвърто място, както и самия финал също бяха много драматични. и двата мача отново се играха до пета среща. с резултат 3:2 момчетата от Търън завоюваха третото място. Първи станаха възпитаниците на СУ „Св.Св. Кирил и Методий“ гр. Смолян, които с резултат 3:2 си осигуриха квота за Областния етап на Ученически игри 2019/2020.

Финала при момичетата също бе впечатляващ. Финалния мач бе между отборите на ОУ „Св.Св. Кирил и Методий“ с. Смилян и ОУ „Стою Шишков“ с. Търън. Възпитаничките на ОУ „Стою Шишков“ с. Търън поведоха с 1:0 след категорична победа в първата среща. След втората среща резултата бе изравнен, но за кратко, защото момичетата от Търън поведоха с 2:1 след третата среща. Четвъртата среща в мача бе най – драматична в целия турнир. След спасени няколко мачбола, момичетата от Смилян успяха да изравнят резултата в мача и достигаха до пета среща. В нея при резултат 1:1 гейма и двата отбора имаха своите възможности за затваряне на мача, но по – голямо хладнокръвие показаха възпитаничките на ОУ „Стою Шишков“ с. Търън и с резултат в последния сет 13:11 спечелиха квотата за следващия етап.